HABER
14 Aralık 2016 ( 1355 izlenme )

200 KİLOLUK KÖPEKBALIĞI DİYARBAKIR'A GETİRİLDİ

200 KİLOLUK KÖPEKBALIĞI DİYARBAKIR'A GETİRİLDİ

Mersin’de yakalanıp Diyarbakır’a getirilen 200 kilogramlık köpek balığı vatandaşların meraklı bakışları arasında sergilendi.

Geçtiğimiz günlerde Akdeniz açıklarına avlanmaya giden balıkçıların ağlarına, 200 kilogramlık köpek balığı takıldı. İlk başta ağırlığın, balık bolluğu nedeni ile olduğunu düşünen balıkçılar, ağı çektiklerinde gözlerine inanamadı. Dev köpek balığını karşılarında gören balıkçılar, korkularını üzerilerinden attıktan sonra köpek balığını tekneye alıp kıyıya yanaştı.

Diyarbakır'da balık satan Engin Yılmaz isimli işletmeci, arkadaşlarının köpek balığı tuttuklarını söylemesi üzerine balığı Diyarbakır'a getirmek için sıkı pazarlığa girişti. Yaklaşık 2 bin lira verip köpek balığını kamyon kasasında Diyarbakır'a getirten Yılmaz, bir gün boyunca vatandaşların görmesi için dükkanının önünde sergiledi.

CEP TELEFONUNU ALAN KÖPEK BALIĞININ YANINA KOŞTU
Diyarbakır'ın Bağlar ilçesi Fatih Caddesi civarında balıkçı dükkanının önünde sergilenen köpek balığı, 7'den 70'e herkesin ilgisini çekti. Eline telefonunu alan bazı vatandaşlar köpek balığının fotoğrafını çekmek için birbirleriyle yarışırken, bazı çocuklar da korku dolu gözlerle köpek balığının yanında poz verdi. Hayatlarında ilk defa köpek balığını karşılarında gördüklerini belirten vatandaşlar, çektikleri fotoğrafları hatıra olarak saklayacaklarını söyledi.

ETİNİN KANSER HASTALIĞINA İYİ GELDİĞİ İDDİA EDİLİYOR
Konu ile ilgili İHA muhabirine açıklamalarda bulunan işletmeci Engin Yılmaz, "Bu köpek balığı Mersin'den denizcilerin sardalye sürülerinden ağlarına takılarak yakalanmış. Yaklaşık 200 kilogram, Mersin'den Diyarbakır'a kamyonla getirdik. Bunu parçaladıktan sonra satışa sunacağız. Şimdiden 20 kilogramlık sipariş aldık ve kanser hastalığına iyi geldiği söyleniyor. Yaklaşık bin 500, 2 bin liraya yakın bir maliyeti oldu. Biz kilogramını 20 liraya satacağız" dedi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir