404 izlenme16 Mart 2017

BÜLENT SEZGİN: Adnan Bey dün Halepçe katliamının yıl dönümüydü. Saddam, Kuzey Irak’taki Kürtler’e kimyasal saldırı düzenlemiş ve resmi rakamlara göre beş bin, gerçekte ise çok daha fazla sivil Kürt’ü şehit etmişti. Evlerin içinde duyulan yoğun elma kokusunu merak edip sokağa çıkan Kürt çocuklar toplu olarak şehit olmuştu.

ADNAN OKTAR: Elma kokusu, vay alçak vay. Masum çocuklara şu ahlaksızlığa, şu alçaklığa bak. Canlarım benim onlar da hiç tahmin etmemişlerdir. Ne bilsinler? Elma kokusu, bu çok büyük kahpelik.

BÜLENT SEZGİN: Saddam’a bu kimyasal silahları satan Amerika Birleşik Devletleri ve Saddam’a karşı Kürtler’in ayaklanması için teşvik eden de Amerika Birleşik Devletleri. Saddam’a bu kimyasal saldırı sonrasında ise Amerika Kürtler’e sahip çıkmadı ve yalnız bıraktı.

CEYLAN ÖZBUDAK: Bush dönemiydi o zaman siz daha iyi biliyorsunuzdur Adnan Bey “Siz ayaklanın biz de devrilmesi için yardımcı olacağız” demişti Amerika. Kürtler ayaklandılar daha sona “biz vazgeçtik” dedi Bush. Sonra da böyle oldu.

AYLİN KOCAMAN: Sonrasında da Saddam pek çok savaş suçundan suçlu bulundu. Ama Halepçe katliamından suçlu bulunmadı, sanki hiç yokmuş gibi davranıldı.

ADNAN OKTAR: O işlerine gelmemiş olabilir ucu onlara dokunacağı için.

Bunlar da İlginizi Çekebilir