14795 izlenme21 Şubat 2017


Mardin Belediyesi Eş Başkanı Ahmet Türk, sağlık sorunları nedeniyle tahliye edilmesinin ardından, gözaltına alındığı süreçte Mardin’e giderek ailesiyle görüşen CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal’a teşekkür ziyaretinde bulundu. 

Beraberinde Ağrı Belediye Başkanı Sırrı Sakık’la Baykal’ın Meclis’teki makamına gelen Ahmet Türk’ü, Baykal kapıda karşıladı. Ahmet Türk, Baykal’ın gözaltına alındığında Mardin’e gelmesi dolayısıyla teşekkür etti ve o sahiplenmenin duyguları üzerinde büyük etkisi olduğunu söyledi. Barış veya demokrasi isteyen herkesin risk altında olduğunu belirten Türk, “Ortak akılla sorunları çözmekten başka yolumuz yok. Biz inanıyoruz ki barıştan başka, ortak geleceği kurmaktan başka seçeceğimiz yok” dedi. 

‘Barış içinde yaşama ortamını bulmalıyız’ 

Ahmet Türk’ü özgürlüğünü kazanmış olarak görmekten büyük mutluluk duyduğunu belirten Baykal ise şunları söyledi: 
“Çok sıkıntılı dönemlerden geçiyoruz. Ümit ediyorum asıl kötü günleri arkada bırakmışızdır. Daha ferah günler inşallah gerçekleşir. Gergin günlerden geçerken birbirimize karşı insani görevlerimizi ayakta tutmayı ihmal etmemek gerektiğine hep inandım. Siyaset sıkıntılı dönemler hep yaşar. Ama o ortamlarda dahi insan insana muhtaçtır. Barış içinde yaşama ortamını bulmalıyız. O doğrultuda büyük adımlar atılacağına inanıyorum. Sayın Türk’ün de soğukkanlılığını, sağduyusunu, kişisel acılarını aşarak olaya yukarıdan, ülke düzeyinden bakan bir kişi olduğuna hep inandım. Şimdi güzel bir noktadayız. Keşke daha güzel bir noktada olsaydık. İnşallah böyle olayları önümüzdeki dönemde bir daha yaşamayız.” 

Bunlar da İlginizi Çekebilir