HABER
12 Ocak 2017 ( 1484 izlenme )

Bahçeli'den şok açıklama "Ahmet Türk tutuksuz yargılanmalı"

Bahçeli'den şok açıklama "Ahmet Türk tutuksuz yargılanmalı"
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, terör soruşturması kapsamında tutuklanan HDP'li Ahmet Türk ve Anayasa değişiklik teklifi görüşmeleri ile ilgili gazetecilere açıklamalarda bulundu. Bahçeli, Ahmet Türk'ün tutuksuz yargılanması gerektiğini söyledi.

Devlet Bahçeli, Anayasa değişiklik teklifinin görüşüldüğü sırada gazetecilerin sorularını yanıtladı. 

Terör soruşturması sonucunda tutuklanan HDP'li Ahmet Türk hakkında da konuşan Bahçeli, "74 yaşındaki Ahmet Türk, rahatsızlığı nedeniyle insani boyut göz önünde bulundurularak tedavisine fırsat verecek şekilde tutuksuz yargılanmalı" dedi.

ANAYASA MECLİS'TEN GEÇMEZSE PARLAMENTO YENİLENMELİ

Bahçeli, Meclis'te gazetecilere yaptığı açıklamada, şunları kaydetti: "Bu Anayasa değişikliğinin Meclis'te referandum yolu açık olarak kabul edileceği görülüyor. Görüşmelerde özellikle gerilim stratejisi izleniyor. Böyle devam etmemesi lazım. Meclis'teki gerilim referandum sürecinde Türkiye geneline yayılabilir. Kabul ve ret lotosu oynanıyor. MHP'ye yapılan haksızlık, doğru bulmuyorum. Oylamada ani iniş çıkış beklemiyorum. Düşüş beklemiyorum artış olabilir. Fireyi mercekle aramak lazım. Başika'dan sonuç almadan geri adım atmamak lazım. Anayasa Meclis'ten geçmezse parlamento yenilenmeli" 

MELİH GÖKÇEK'TEN DESTEK

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ise Bahçeli'nin bu sözlerine sosyal medya hesabından destek verdi. Gökçek Twitter hesabından "SN BAHÇELİ: "Değişim Meclis'ten geçmezse parlamento yenilenmeli." DEMİŞ... ÇOK DOĞRU SÖYLEMİŞ... O KADAR..." ifadelerini paylaştı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir