3806 izlenme12 Nisan 2017


Bülent Arınç'ın Cumhurbaşkanı'na yönelik sözleri gündemi bir hayli meşgul edecek gibi görünüyor. Hükümetin, vesayete karşı cesur bir çıkışı olarak değerlendirildi.

Elbette Tayyip Bey’e karşı yapılan çıkış önemlidir. Ama Arınç tarafından yapılmışsa, şahsım adına söyleyeyim, pek önemi yok. Sadece gündem olur.

Tanıdığım Bülent Arınç’ın; ülkesinin siyasi geleceğini, kendi siyasi geleceğinden öncelikli olarak değerlendirebileceğine inanmıyorum.

Hükümetle Cumhurbaşkanı arasında zamanla sorunların çıkması kaçınılmaz bir gerçekti. Ne hükümetin ne de Cumhurbaşkanı’nın sorunları ‘aramazı açmaya çalışıyorlar’ suçlamasıyla ötelemeleri anlamsız. Zira olayın fıtratında var.

Hükümetle Cumhurbaşkanı’nın arasında neler yaşanacağını, olayların nasıl gelişeceğini zaman gösterecek lakin hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağı kesin.

Tayyip Bey’in ciddi ve ivedilikle yapması gereken tek şey vardır. “Benim yapmak istediğim her şey ülkem için iyidir, buna karşı çıkan bana ve ülkeye ihanet etmiştir!” tutumundan vazgeçmelidir.

Kendini yalnızlaşmaya mahkum etmeye son vermelidir.

Bunlar da İlginizi Çekebilir