HABER
15 Ocak 2017 ( 1826 izlenme )

Fuat Avni'nin kim olduğu kesinleşti

Fuat Avni'nin kim olduğu kesinleşti

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca cemaatin medya yapılanmasına ilişkin yürütülen soruşturmanın tamamlanan ilk bölümünde "fuatavni"nin kim olduğuna ulaşıldığı belirtiliyor.

Fuat Avni isimli sosyal medya hesabının kim tarafından kurulduğu İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca Fethullah Gülen cemaatinin medya yapılanmasına ilişkin yürütülen soruşturmada belli olduğu belirtildi. 
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca cemaatin medya yapılanmasına ilişkin yürütülen soruşturmanın ilk bölümü tamamlandı. Soruşturmada "fuatavni"nin kim olduğuna ulaşıldığı belirtiliyor.

"Muhammed Said Solak" ismiyle kurulan hesabı incelemeye alan savcılığın Solak'ın, 2012'de mahkeme kararıyla ismini Said Sefa yapan Haberdar sitesinin Yayın Yönetmeni Said Sefa olduğu bilgisine ulaştığı iddia ediliyor. Hesabın 14 Şubat 2014'te "fuatavni"ye dönüştürüldüğü, Said Sefa'nın "fuatavni" haberini ilk yapan 'merkürhaber' sitesinde de yazar olarak görüldüğü ve sitede bu hesabın tanıtılmasını sağladığı ileri sürüldü. Uzmanların ise "Korkma titre" ve "Kaybedenlerdensiniz" ifadelerinin, Sefa'nın yazım diline uyduğunu söylediği belirtiliyor.

Savcılığın ulaştığı bilgilere göre, Fuatavni isimli adres açıldıktan sonra örgütün anonim hesabı haline geldi ve şifresi örgütün önemli isimleri ile paylaşıldı. Sabah'ın haberine göre, İstanbul Cumhuriyet Savcısı Murat Çağlak tarafından yürütülen soruşturmada Said Sefa'nın yanı sıra birlikte çalıştığı Davut Aydın isimli kişi de şüpheli oldu.

Bunlar da İlginizi Çekebilir