– Sen yuvayı dağıtmışsın zaten (!). Bu tür şeyler yapmakla yuva dağıtılmış oluyor zaten.Erkekte yapsa aynı kadında yapsa aynı. Nikahsız olan beraberliklerden bahsediyorum, altını bir daha çiziyorum.
– Hocam ben çok ALLAH yolundaydım sohbetlere giderdim, namazımı kılardım, kandil gecelerinde sabahlardım. Ben ölümümü düşünürdüm böyle bişey düşünmezdim. Hocam ALLAH aşkına ben ne yapıpta kendimi temizleyebilirim.
Ben size bişey söyleyeceğim diyen hatipoğlu bu günaha düşmemenin en büyük reçetesini de vermiş oldu; Hz. Peygamber ; sizi töhmette tutacak ortamlardan uzak durun diyor. Bunun çözümü bu.Onun için cennette ağacı yasaklarken ALLAH adem ile havvaya diyor ki ; bu ağaca yaklaşmayın. Yemeyin demiyor yaklaşmayın diyor. Eğer yerseniz şu olur bu olur. Ama yaklaşmayın yaklaşırsan sonunu alamazsın. Kur’an İslam diyor ki ;
– ey kadın ve erkek tek başınıza büyük bir oda da bir ortamda sizi gayrimeşu yakınlaştıracak bir ortam içinde bulunmayın diyor. Açık söylüyor. Sen, sizi kandırıp evli olmanıza rağmen resmi ve dini nikahınız devam ediyor olmasına rağmen yakınlaşmaya çalışan bu utanmaz kişiyle zinaya açılacak yolda yalnız başınıza kalmasaydınız, ortamı müsait hale getirmeseydiniz bu noktaya gelemezdiniz. Doğrumu ??
Doğrudur hocam.

Bunlar da İlginizi Çekebilir