10660 izlenme13 Nisan 2017

HDP mitinginde saldırı girişimi


Balıkesir’in Edremit ilçesinde, HDP tarafından düzenlenen ‘Hayır’ mitinginde konuşan Parti Meclisi üyesi Cafer Çelik’e satırla saldırmak istediği iddia edilen kişi, polisin müdahalesiyle etkisiz hale getirildi. Gözaltına alınan şüpheliyi linç etmek isteyen partilileri, polis güçlükle engelledi.

HDP, Balıkesir’in Edremit ilçesinde Hayır’ mitingi düzenledi. Mitinge, HDP PM Üyesi Cafer Çelik, HDP İstanbul Milletvekili Erdal Ateş ve partililer katıldı.

Geniş güvenlik önleminin alındığı mitingde elinde satır bulunan bir kişi, konuşma yapan Çelik’e iddiaya göre saldırmak istedi.

Polis ekipleri, kimliği açıklanmayan kişiye müdahale edip gözaltına aldı. Bu sırada, alandaki partililer de saldırganı linç etmek istedi. Şüpheli, polis tarafından alandan uzaklaştırılarak emniyete götürüldü.

‘İNSANLARIN BURAYA GELMESİNİ İSTEMEYELER, ELİNDE BIÇAKLI İNSANLARI ENGELLEMİYOR’

Kısa süreli gerginliğin ardından konuşan HDP İstanbul Milletvekili Erdal Ateş şunları söyledi:

“Toplumu kutuplaştıran, birbirlerini düşman hale getiren, inançları birbirine düşüren bu zihniyet maalesef bu ülkede insanların demokratik olarak kendi fikirlerini ortaya koymasını engelleyen, onları sürekli provokasyonlarla ayrıştıran, kutuplaştıran bir zihniyete sahip. Bütün bu güvenlik önlemleri ile insanları engelleyerek buraya gelmesini istemeyenler, elinde bıçaklı insanların buraya çok rahat girmesini engellemiyor.”

Bunlar da İlginizi Çekebilir