HABER
11 Ocak 2017 ( 5894 izlenme )

İzmir Adliyesi’ne yapılan saldırıyı bakın kim üslendi ?

İzmir Adliyesi’ne yapılan saldırıyı bakın kim üslendi ?


İzmir Adliyesi'ne yönelik 5 Ocak’ta gerçekleşen ve bir polis ile bir adliye çalışanının yaşamını yitirdiği saldırıyı TAK üstlendi.

Bayraklı’daki İzmir Adliyesi’ne 5 Ocak’ta yapılan saldırıyı Teyrêbazên Azadiya Kurdistan (TAK) üstlendi. TAK, internet sitesinden yaptığı açıklamada, saldırının "Şehit Çekdar İntikam Timi" tarafından yapıldığını duyurdu. Saldırıda yaşamını yitiren TAK üyelerinin kimliklerinin de açıklandığı açıklamada, saldırıda Maraş Elbistan doğumlu Mustafa Çoban (Zerdeşt Rüstem Erdal) ve Ağrı Patnos doğumlu Enes Yıldırım (Pirdoğan Ararat) adlı TAK üyelerinin yaşamını yitirdiği belirtildi.

5 Ocak’ta İzmir Adliyesi'ne yönelik mesai çıkışına yakın saatte saldırı olmuş, saldırıda polis memuru Fethi Sekin ile zabıt katibi Musa Can hayatını kaybetmişti.

Önerilen Videolar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

OTOBÜSTE Kİ SAPIK DEHŞETİ BÖYLE GÖRÜNTÜLENDİ.. Aldatan Kız Arkadaşını Yakalayan Genç İbret Olsun Diye Video Çekip Paylaştı!! BEŞİKTAŞ'TA ÇOK BÜYÜK PATLAMA .. YAYIN YASAĞI GELMEDEN HERKES İZLESİN Gaziantep Emniyet Müdürlüğüne saldırı