HABER
27 Ocak 2017 ( 7241 izlenme )

Ligden çekilme kararı aldılar, İsveç’e taşınıyorlar! Ve Sonra...

Ligden çekilme kararı aldılar, İsveç’e taşınıyorlar! Ve Sonra...Ligden çekilme kararı aldılar, İsveç’e taşınıyorlar! Spor Toto 3. Lig 1. Grup’ta mücadele eden Şırnak temsilcisi Cizrespor, ligden çekilme kararı aldı.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) geçtiğimiz hafta oynan Bayburt Grup Özel İdare Gençliksporspor ve Cizrespor maçında çıkan olayların ardından Cizre Spor’a ceza verdi. Cizrespor Kulübü 2’nci başkanı Maruf Sefinç, Gazete Duvar'dan Hacı Bişkin'e yaptığı açıklamada ırkçı saldırılara maruz kalmalarının ve darp edilmenin faturasını kendilerine kesen TFF’ye tepki göstererek ligden çekileceklerini söyledi. Sefinç’in açıklaması şöyle:  “Bize beyan edilen tebligatta emniyet güçlerine saldırdığımız söyleniyor. Eğer biz emniyet güçlerine saldırmış olsaydık bizi derhal gözaltına alırlardı. Öyle bir şey yok. Bizi emniyet güçleri ve karşı takımın yöneticileri darp etti. Bunun faturasını da bize kestiler. Bize toplam 31 bin TL para cezası verildi. 

Karşı takıma ise 2 bin 500 TL para cezası verilmiş. Bu akla ve mantığa aykırıdır. Kulüp yönetimiyle aldığımız karar sonrası ya bu sezon içerisinde ya da sezon sonu alacağımız kararla ligten çekileceğiz.” ‘CİZRESPOR İSVEÇ’E TAŞINACAK’ Sefinç, Cizrespor’un İsveç futbol liginde 5 yıldır adından sıkça bahsedilen Dalkurdsporla birlikte hareket edeceklerini ve Cizre Spor’un gerekli evraklarını, tüzüğünü İsveç’e taşıyacağını söyleyerek, burada ligde devam edeceklerini de belirtti.


Bunlar da İlginizi Çekebilir