HABER
11 Ocak 2017 ( 1028 izlenme )

Reina saldırganı polise ateş açıp yeniden kaçtı

Reina saldırganı polise ateş açıp yeniden kaçtı
Reina saldırganı Masharipov’un 2 Ocak gecesi rutin uygulama yapan trafik polislerinin durdurduğu bir araçta görüldüğü iddia edildi. Polisin kimlik istemesi üzerine aracın kaçtığını ve saldırganın polise ateş ettiği belirtildi. Operasyonlarda araçta bulunan bir kişi gözaltına alındı

İstanbul’da 2 Ocak’ı 3 Ocak’a bağlayan gece, Bakırköy Ekrem Kurt Bulvarı’nda rutin uygulama yapan trafik polisleri, içinde 3 kişi bulunan beyaz renkli Toyota Auris marka aracı trafik kontrolü için durdurdu.

Habertürk Gazetesi’nden Yusuf Doğan’ın haberine göre; sürücüden ehliyet ve ruhsat isteyen polis, arka koltukta oturan kişiyi Reina saldırganı Abdulgadir Masharipov’a benzettiği için kimlik istedi. Tam bu sırada sürücü gaza bastı ve araç bulvardan D-100 Karayolu istikametine yöneldikten sonra Topkapı yönüne ilerlemeye başladı.

Saldırgan polise ateş etti

Şüpheli aracın peşine polis aracı takıldı. Kovalamaca sırasında şüpheli aracın arka koltuğunda oturan kişi tarafından 2 el ateş edildi.

Ateş sonucu polis aracının lastiği patladı ve kovalamaca sona erdi. Bölgede çalışmalarına devam eden ekipler, aracı Beyoğlu Piyalepaşa Mahallesi’nde bir ara sokağa park edilmiş halde buldu.

Çalıntı araç, ikiz plaka

Olayla ilgili Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve Asayiş Şube Müdürlüğü soruşturma başlattı. Terk edilmiş aracın şasi numarasıyla yapılan incelemede çalıntı olduğu, sahibinin kaskodan parasını bile aldığı belirlendi.

Çalıntı aracın üzerindeki plakanınsa yine beyaz renkli bir Toyota Auris’e ait ikiz plaka olduğu, böylece trafikte rahatça dolaştığı ortaya çıktı. Olayla ilgili önceki gün operasyon başlatıldı.

Bunlar da İlginizi Çekebilir