HABER
13 Haziran 2017 ( 1055 izlenme )

Tutuklu bulunan HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş’tan mesajı

Tutuklu bulunan HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş’tan  mesajıTutuklu bulunan HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş’tan Ramazan mesajı

Demirtaş yolladığı mektubuna iftar programı etkinliği amacıyla bir araya gelen yurttaşları selamlayarak başladı. Zorlu baskı dönemlerinin dayanışma ruhu ile birlikte çok daha hızlı aşılacağına şüphe duyulmaması gerektiğini vurgulayan Demirtaş mektupta şu ifadelere de yer verdi: “Mazlumun, ezilenin ve halkının yanında olmak bizim en temel ilkemizdir. Koşullar ne kadar ağır olursa olsun zulme karşı mazlumla dayanışmaktan vazgeçmeyeceğiz. Bu hem Allah’ın bize emri hem Hz. Peygamberin bize tavsiyesidir. Evrensel hukuk ve insan hakları ilkeleri de bunu işaret eder. Bizler bu evrensel mesajın Türkiye’deki en güçlü taşıyıcılarıyız. HDP olarak hem kendi hakkımızı hem de diğer ezilen tüm toplumsal kesimlerin hakkını savunmaktan asla geri durmayacağız. Emin olun ki bu zülüm günleri geçicidir. İnsanlıktan, haktan, adaletten ve barıştan yana olanlar mutlaka kazacaktır.”

Edirne Cezaevinde bulunduğu süre zarfında dayanışmasını eksik etmeyen HDP Edirne İl Örgütü, ilçe örgütlerine ve Edirne’de yaşayan yurttaşlara kendisi adına ve aynı hücrede bulunan HDP Milletvekili Abdullah Zeydan adına da teşekkür eden Demirtaş Ramazan ayının barışa ve kardeşliğe vesile olmasını dileyerek mektubuna son verdi.

EDİRNE / dihaber

Bunlar da İlginizi Çekebilir