1765 izlenme17 Nisan 2017

YSK'YA TEPKİLER ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR... EKRANLARDA GÖRÜLMEYEN PROTESTOLAR


Yüksek Seçim Kurulu’nun mühürsüz pusula ve zarflardaki oyları da geçerli sayma kararına itirazlar yükselmeye devam etti. YSK, dana önce aksini bildirmiş olmasına rağmen oy kullanma işleminin sona ermesinin ardından, sandık kurulu mührü taşımayan pusula ve zarfların dışarıdan getirildiği kanıtlanmadıkça geçerli sayılacağına dair açıklamada bulundu.

 

Hukukçu Ece Toprak Güner, Fox TV’de, bu kararın hukuksuz olduğunu ve daha önce olmuş bir şey olmadığını belirttikten sonra YSK’nın 15 Şubat 2017’de açıkladığı karara da aykırı olduğunu belirtti.  Eski MHP’li Meral Akşener de yayına katılıp, YSK’nın kararının skandal olduğunu açıkladı.

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdal Aksünger ise parti merkezinden gazetecilere yaptığı açıklamada YSK’nın, 1,5 milyon geçersiz oyu geçerli saydığını bu seçimin henüz bitmediğini dile getirerek sandıkları terk etmeme çağrısında bulundu. Aksünger, burada sabaha kadar takip edeceklerini ve 2,5 milyon sorunlu oy olduğunu da açıkladı.

 

HDP genel merkezi de Twitter hesabından açıklama yaparak, sonuca bakmaksızın sandıkların üçte ikisine itiraz edeceklerini açıkladı. HDP ardından üç dört puanlık manipülasyonun söz konusu olduğunu da belirtti.

Bunlar da İlginizi Çekebilir